Abi ja kontaktTasuta tarne ja tagastused30 päeva jooksul tagastamise poliitika

Meeste käimisjalatsid

Toodete arv: 315

Õiged matkajalatsid ei valluta vaid mägesid

Inimene elab, et liikuda ning liigub, et elada. Ajal, mil üha enam on hinnas aktiivne puhkus ning eksootilised reisid kõrgetes mägedes, sopases džunglis või kasvõi Eesti looduses, tuleb üle vaadata selliste seikluste kõige tähtsam komponent – mugavad matkajalanõud , milles kilomeetrite läbimine lausa lendleb. Et liikuv eluviis oleks veelgi mugavam, oleme Zalando keskkonda koondanud kvaliteetsete matkajalatsite tipu, millest leiab ideaalse kaaslase iga rändajahing.

Mugavus viib sihile

Pole vahet, kas sihtkohaks on Eesti rabad, Brasiilia vihmamets või ekstreemsete ilmaoludega kõrgmäed, matkajalanõude soetamine on alati investeering. Tegemist on spetsiaalsete jalatsitega, mis on mõeldud aktiivseks liikumiseks, pikkade vahemaade läbimiseks ning mille eesmärk on hoida jalad teel kuiva ja villivabana. Ideaalselt istuva matkasaapa leidmine on tõeline õnnistus, mille üle tunnevad kõige rohkem rõõmu sinu jalad. Soovitame enne matkajalatsite ostmist kõigepealt läbi mõelda, mis on ostetavate jalavarjude peamine funktsioon ning millistes kohtades leiavad need kõige rohkem kasutust.

Matkajalatsid koosnevad mitmest olulisest komponendist. Neist üks olulisem on jalanõu tald. Tegemist on jalanõu alla jääva osaga, mis on otseses ühenduses maapinnaga. Tallamuster on oluline, sest sellest sõltub haakuvus mägede ning keeruliste teeoludega. Kui tead, et lähed matkama mägisele ja kivisele pinnasele, siis tasub investeerida jalanõudesse, mille tald on mitmetasapinnaline ja sügava mustriga. Just mustriline pind aitab vältida libisemist ebatasasel pinnal.

Teekond vastavalt saabastele

Äärmiselt oluline komponent matkajalatsite puhul on nende tegumood: kas tegu on kõrgema või madalama säärega matkajalanõudega. Mõlemad neist on head ning teenivad oma eesmärki, kuid eesmärgid on neil erinevad ja sõltuvad valitud teekonnast. Kõrgema säärega matkasaapad pakuvad kõvasti rohkem toetuspinda pahkluule, mis teevad neist ideaalsed kaaslased ebatasasel pinnasel. Need on saapad, mis on mõeldud vastu pidama iga ilmaga, aitavad vältida libisemist ning mille eesmärk on keerulisemate teekondade läbimine. Samas tuleb selliste matkasaabaste ostmisel alati arvestada asjaoluga, et need on kaalult veidi raskemad, kuivavad kauem ning nende sisse käimine võtab natuke rohkem aega.

Madalama säärega matkajalanõud on aga reeglina oluliselt kergemad ning selle võrra ka mugavamad. Seesugused jalanõud kuivavad kiiremini ning tavaliselt ei pea nende puhul muretsema ka villide tekkimise pärast. Küll aga pakuvad madala säärega jalanõud vähem tugipinda pahkluule, kestavad vähem ning ei pruugi ebatasastel pindadel jalgu nii hästi kaitsta. Seega tasub enne jalanõuostu läbi mõelda, mis on jalatsite peamine funktsioon ja eesmärk.

Matkajalatsid on kogu matkateekonna jooksul üks olulisemaid komponente. Need pakuvad kaitset kivide, ebatase maapinna, vihma ning külm eest, kuid samal ajal tagavad jalale mugava liikumise ja toetuspinna. Valluta kõik matkarajad just Zalando valikust leitavate matkajalatsitega , mis teenivad eesmärki, pakuvad silmailma ning on kvaliteetbrändide tippteosed.