Zalando
Privaatsuspoliitika

PDF-Version
Staatus: 06/2022

See privaatsuspoliitika annab Teile ülevaate Teie andmete töötlemise kohta Zalandos. See kehtib kõikidele veebisaitidele, rakendustele ning teistele teenustele ja hüvedele, mida Zalando pakub.

Kui Teil on küsimusi selle privaatsuspoliitika kohta, või andmekaitse teema Zalandos kohta, võite võtta ühendust meie andmekaitse meeskonnaga privaatsuspoliitika@zalando.ee kaudu. Palun saatke e-post meie andmekaitse meeskonnale, kui soovite rakendada õigust teabele, või andmete kustutamist, või mõnda muud andmekaitseseadusest GDPR paragrahvides 15-22 tulenevat kinnitust teha, sealhulgas nõusoleku tagasivõtmine turunduslikel eesmärkidel, uudiskirjast loobumine jne. Lisateavet leiate lõikudest Millised andmekaitse õigused mul on? ja Kontaktisik.

Nagu Te sellest privaatsuspoliitikast lugeda võite: Me pakume Teile erinevaid võimalusi seda privaatsuspoliitikat lugeda. Alustuseks leiate sellest lõigust üsna üldist informatsiooni. Seejärel sorteerisime selle privaatsuspoliitika Teie jaoks oluliste teemade järgi ja jagasime vastavalt eraldi peatükkideks. Kui olete juba „professionaal“, saate järgmise valikumenüü abil hüpata otse üksikute peatükkide juurde.

Iga peatüki ette oleme pannud lühikese ülevaateteksti. Selles ülevaatetekstis on peatüki sisu lühidalt kokku võetud. Kui soovite lihtsalt saada kiire ülevaate kogu andmetöötlusest, on soovitatav lugeda ülevaatetekste. Kui soovite üksikasjadega tutvuda, võite vastava ülevaateteksti all klõpsata nuppu „Veel“. Seejärel kuvatakse Teile peatüki täielik sisu.

Oleme vältinud ristviitamist nii tihti kui võimalik. See annab Teile kogu teabe, mida on selgitatud ühtselt, olenemata peatükist, kus Te praegu viibite. Kui Te selle privaatsuspoliitika algusest lõpuni loete, võite selle tulemusena märgata teksti kordusi. Mõndasid ristviiteid ei suutnud me täielikult vältida. Näiteks oleme kokku võtnud kogu riigipõhise andmetöötluse ühes eraldi peatükis ja alati viitame sellele peatükile, kui riigipõhine andmetöötlus on saadaval.

Millistele teenustele ja pakkumistele see privaatsuspoliitika kehtib: See, kuidas me Zalandos Teie andmeid töötleme, on enamiku meie pakkumiste puhul sarnane. Seetõttu kehtib see privaatsuspoliitika kõikide teenuste ja hüvede suhtes, mida me oma klientidele Euroopas pakume. Sõltumata sellest, kas teeme seda üle veebisaidi, rakenduse, kauplustes, telefonitsi üritustel või suhtlusvõrgustike või muude kanalite kaudu. Mõistmise hõlbustamiseks kasutame selles „tavaolukorras“ kokkuvõtvalt mõistet „teenused“.

Siiski on ka teenuseid, mille puhul töötleme Teie andmeid erandkorras erinevalt või eriotstarbel. Selle põhjuseks võib olla teenuse tüüp või riigipõhised nõuded. Kui me nendele juhtudele viitame (st kõrvalekalded tavaolukorrast), nimetame seda „teenusepõhine“ või „riigipõhine“.

Juhime teie tähelepanu sellele, et peale 10. juunit 2021 välja antud Zalando iOS-i rakendused ei jaga enam turunduseesmärkidel kolmandate osapooltega teavet. Kui mõni konkreetne iOS-i rakendus pakub endiselt turunduseesmärkidel kolmandate osapooltega teabe jagamise funktsioone, siis jagatakse teie andmeid vaid juhul, kui klõpsate iOS-i jälgimisviibal „Nõustun“.

Lõpuks tuleb arvestada, et Zalando ei ole ainult üks ettevõte. Zalando on kontsern ja koosneb seetõttu paljudest ettevõtetest. Mitte igaüks nendest ettevõtetest ei paku Teile teenuseid ega töötle Teie andmeid. Lihtsuse huvides nimetatakse allpool ainult neid Zalando kontserni ettevõtteid, kes tegelevad Teie andmete töötlemisega. Kui järgnevas viidatakse „Zalandole“, „meie“ või „meile“, tähendab see Zalando kontserni vastutavat ettevõtet.

Mis Te sellest privaatsuspoliitikast teada saate:

  • Milliseid andmeid Zalando salvestab.
  • Mida me nende andmetega teeme ja miks neid vaja on.
  • Millised andmekaitseõigused ja valikuvõimalused Teil sealjuures on.
  • Milliseid tehnoloogiaid ja andmeid kasutame oma teenuste ja sisu isikupärastamiseks ja kooskõlastamiseks, et pakkuda Teile turvalist, lihtsat, sujuvat ja individuaalset ostukogemust.
  • Milliseid tehnoloogiaid ja andmeid me reklaamimiseks kasutame, sealhulgas kasutatavad jälgimistehnoloogiad.

1. Milliseid andmeid töötleb Zalando?

Zalando pakub Teile mitmesuguseid teenuseid, mida saate kasutada erinevatel viisidel. Sõltuvalt sellest, kas võtate meiega ühendust veebis, telefoni teel, isiklikult või muul viisil ja milliseid teenuseid Te kasutate, genereeritakse erinevatest allikatest erinevaid andmeid. Paljud andmed, mida me töötleme, ütlete Te meile ise, kui kasutate meie teenuseid või võtate meiega ühendust, näiteks kui registreerute ja esitate oma nime või e-posti aadressi või aadressi. Samuti saame tehnikaseadmete ja juurdepääsu andmeid, mille me automaatselt salvestame, kui suhtlete meie teenustega. See võib olla näiteks teave selle kohta, millist seadet Te kasutate. Kogume täiendavaid andmeid oma andmete analüüside kaudu (nt osana turu-uuringutest ja klientide hindamisest). Võime saada Teie kohta andmeid ka kolmandatelt isikutelt, näiteks krediidiasutustelt ja makseteenuse pakkujatelt.

2. Mille jaoks Zalando mu andmeid kasutab?

Zalando töötleb Teie andmeid vastavuses kõigi kohaldatavate andmekaitseseadustega. Seda tehes järgime loomulikult isikuandmete töötlemisel andmekaitseseaduse põhimõtteid. Seetõttu töötleme Teie andmeid ainult selles privaatsuspoliitikas selgitatud või andmete kogumise ajal edastatud eesmärkidel. Need on ennekõike ostuprotsess, meie teenuste pakkumine, isikupärastamine ja edasiarendamine ning turvalisus. Lisaks kasutame Teie andmeid rangete Saksamaa ja Euroopa andmekaitseseaduste raames, aga ka muudel eesmärkidel, näiteks tootearendus, teadusuuringud (eriti masinõppe, tehisintellekti ja süvaõppe valdkonnas) ning turu-uuringud, nii äriprotsesside optimeerimiseks ja meie vajaduspõhiseks kujundamiseks kui ka isikupärastatud reklaamimiseks.

3. Personaliseeritud teenused

Teile isikupärastatud funktsioonide ja teenuste arendamine ja pakkumine on meie peamine prioriteet. Sõltumata kasutatud kohast, ajast ja kasutusel olevatest seadmetest pakume Teile individuaalset ostukogemust ja teie individuaalsetele huvidele kohandatud pakkumist. Teie andmete töötlemine meie teenuste isikupärastamiseks on seetõttu meie Zalando teenuse lahutamatu osa.

4. Teave veebisaitide ja rakenduste kohta

Kasutame Teie andmeid Zalando veebisaitide ja rakenduste pakkumiseks. Lisaks seadme ja juurdepääsu andmetele, mis tekivad iga kord, kui kasutate neid teenuseid, sõltub töödeldavate andmete tüüp ja töötlemise eesmärgid eelkõige sellest, kuidas kasutate meie teenuste pakutavaid funktsioone ja teenuseid. Lisaks kasutame oma teenuste kasutamisel kogutud andmeid selleks, et teada saada, kuidas meie veebipakkumist kasutatakse. Kasutame seda teavet muu hulgas ostlemise isikupärastamise eesmärgil oma teenuste täiustamiseks ja isikupärastatud reklaamimiseks.

5. Sotsiaalmeedia fännilehtede teave

Zalandol on sotsiaalmeediaprofiilid Facebooki ja Instagrami sotsiaalvõrgustikes (nn „fännilehed“). Avaldame ja jagame regulaarselt sisu, pakkumisi ja tootesoovitusi oma fännilehtedel. Iga suhtlusega meie fännilehtedel või muudel Facebooki või Instagrami veebisaitidel registreerivad sotsiaalvõrgustike operaatorid Teie kasutuskäitumise küpsiste ja sarnaste tehnoloogiate abil. Fännilehe operaatorid saavad vaadata üldisest statistikast fännilehe vaatajaskonna huvide ja demograafiliste tunnuste (näiteks vanus, sugu, piirkond). Kui kasutate sotsiaalvõrgustikke, määravad sotsiaalvõrgustike operaatorid peamised andmete töötlemise liigid, ulatuse ja eesmärgid.

6. Uudiskiri

Pakume Teile erinevaid uudiskirjateenuseid, mis hõlmavad järgmist

  • inspireerivat sisu, nt praegune teave kaubamärkide, trendide, pakkumiste, müügi, kategooriate kohta;
  • meeldetuletusi nt kui Teie soovide nimekirjas oleva toote hind on langenud, kui olete oma ostukorvi unustanud artikleid või kui olete palunud suuruse meeldetuletust;
  • küsitlusi, et teada saada näiteks, kas ostetud esemed meeldisid Teile;
  • artiklite isikupärastatud soovitusi, kui lähtume Teie varasematest tellimustest ja sirvimisharjumustest, et need võivad Teile huvi pakkuda;
  • Uuendusi mõjuisikutelt ja kaubamärkidelt, mida võite meie lehtedel jälgida.

Kui olete tellinud uudiskirju, on mõned ülalkirjeldatud uudiskirjateenused Teile kättesaadavad (sõltuvalt Teie tellimuse ulatusest). Lisaks on teenusepõhiseid uudiskirju, mis on konkreetse teenuse lahutamatud komponendid.

Nii on õigus saada nt Zalando Lounge Shopping Club liikmetele Zalando Lounge uudiskirja. Teil on vaja Zalando Lounge uudiskirja, et saaksime Teid teavitada praegustest pakkumistest, mis kehtivad vaid lühikest aega, et saaksite Shopping Club eeliseid ära kasutada.

7. Üksikud tootesoovitused e-posti ja push-teenuse kaudu

Osana meie teenustest esitame Teie huvidest lähtuvalt teavet ja pakkumisi Zalandolt. Meie poolt saadetakse piiratud arv tootesoovitusi, küsitlusi ja taotlusi toodete hindamiseks, isegi kui Te pole uudiskirja tellinud. Üksikute tootesoovituste valimisel kasutame eelistatavalt Teie varasemate tellimuste andmeid vastavalt seadusandlikele sätetele.

8. Vautšerid

Zalando vautšerite tellimisel edastatud andmeid kasutame nii tellimuse kontrollimiseks ja töötlemiseks kui ka vautšeri saatmiseks ja lunastamiseks. See hõlmab ka vautšeri kasutamisega seotud andmete protokollimist ja töötlemist, eriti pettuste vältimiseks.

9. Kuidas kasutab Zalando mu andmeid reklaamiks?

Meie ja meie reklaamipartnerid kasutavad Teie andmeid isikupärastatud reklaamimiseks, mida esitatakse Teile Zalando teenustes ning teiste pakkujate veebisaitidel ja rakendustes. Sel eesmärgil kasutame meie ja meie reklaamipartnerid turul tavapäraseid internetitehnoloogiaid. Nii saame reklaamida sihipärasemalt, et esitada ainult Teile tegelikult asjakohaseid reklaame ja pakkumisi. See võimaldab meil paremini rahuldada kasutajate vajadusi isikupärastamiseks ja uute toodete avastamiseks ning hoida Teid personaalsema ostukogemuse kaudu meie teenuste vastu huvitatud ka pikas perspektiivis.

Juhime teie tähelepanu sellele, et peale 10. juunit 2021 välja antud Zalando iOS-i rakendused ei jaga enam turunduseesmärkidel kolmandate osapooltega teavet. Kui mõni konkreetne iOS-i rakendus pakub endiselt turunduseesmärkidel kolmandate osapooltega teabe jagamise funktsioone, siis jagatakse teie andmeid vaid juhul, kui klõpsate iOS-i jälgimisviibal „Nõustun“.

10. Kellele mu andmed edastatakse?

Zalando edastab Teie andmeid ainult siis, kui see on lubatud Saksamaa või Euroopa andmekaitseseadusega. Teeme eriti tihedat koostööd mõne teenuseosutajaga, näiteks klienditeeninduse valdkonnas (nt teabeliinide pakkujatega), tehniliste teenuse pakkujatega (nt opereerivad andmekeskused) või logistikaettevõtetega (nt postiettevõtted nagu DHL). Nendel teenusepakkujatel on lubatud Teie andmeid meie nimel töödelda ainult eritingimustel. Kuivõrd me neid töötlejatena kasutame, saavad teenusepakkujad juurdepääsu Teie andmetele ainult sellises ulatuses ja aja jooksul, mis on vajalik vastava teenuse osutamiseks. Kui ostate Zalando partnerilt, edastame Teie teatud ostuandmed Zalando partnerile (nt Teie nimi ja tarneaadress), et Zalando partner saaks Teie tellitud kaubad kohale toimetada.

11. Millised andmekaitse õigused mul on?

Vastavate juriidiliste nõuete kohaselt on Teil järgmised juriidilised andmekaitseõigused: Õigus teabele (GDPR paragrahv 15), kustutamisõigus (GDPR paragrahv 17), õigus andmete parandamisele (GDPR paragrahv 16), õigus töötlemise piiramisele (GDPR paragrahv 18), õigus andmete teisaldatavusele (GDPR paragrahv 20), õigus apellatsioon andmekaitse järelevalveasutusele (GDPR paragrahv 77), õigus nõusolek tagasi võtta (GDPR paragrahvi 7 lõige 3) ja õigus esitada vastuväiteid teatavatele andmetöötlusmeetmetele (GDPR paragrahv 21). Kui soovite oma andmekaitseõigusi kinnitada, võite igal ajal ühendust võtta meie andmekaitsemeeskonnaga privaatsuspoliitika@zalando.ee kaudu. Lisainfot leiate lõigust Kontaktisik.

12. Millal mu andmed kustutatakse?

Säilitame Teie isikuandmeid seni, kuni see on vajalik käesolevas privaatsuspoliitikas nimetatud eesmärkidel, eelkõige meie lepinguliste ja juriidiliste kohustuste täitmiseks. Vajadusel salvestame Teie isikuandmeid ka muudel eesmärkidel, või seni, kuni seadus lubab meil neid teatud eesmärkidel, sealhulgas õigusnõuete kaitseks, säilitada.

13. Kuidas kaitseb Zalando mu andmeid?

Teie isikuandmeid edastatakse meile turvalise krüpteerimise kaudu. See kehtib Teie tellimuse kui ka kliendi sisselogimise kohta. Selleks kasutame SSL (Secure Socket Layer) kodeerimissüsteemi. Lisaks kasutame tehnilisi ja organisatsioonilisi meetmeid, et kaitsta oma veebisaite ja muid süsteeme volitamata isikute poolt Teie andmete kadumise, hävitamise, juurdepääsu, muutmise või levitamise eest.

14. Privaatsuspoliitika muudatused

Meie veebisaitide ja rakenduste edasiarendamise ning uute tehnoloogiate juurutamise käigus, et Teie teenust Teie jaoks paremaks muuta, võib osutuda vajalikuks selles andmekaitseteatises muudatusi teha. Seetõttu soovitame Teil seda privaatsuspoliitikat aeg-ajalt uuesti lugeda.

15. Kontaktisik

Siit privaatsuspoliitika@zalando.ee saate igal ajal pöörduda meie andmekaitsemeeskonna poole, juhul kui Teil on üldküsimusi andmekaitse ja Teie õiguste jõustamise kohta.

16. Hooldusinfo

Meie andmetöötlus võib teenuste kaupa erineda. Siit saate teada, milliseid teenuspõhiseid küpsiseid me kasutame.

17. Riigipõhine teave

Meie andmetöötlus võib riigiti erineda. Siit saate teada, millised riigipõhised kõrvalekalded on olemas.

18. Teave küpsiste kohta

Siit saad teada, milliseid küpsiseid me kasutame. Kogu teabe kasutatud küpsiste kohta leiad siit.