Käevõrud

Populaarsed filtrid
Toodete arv: 1358

Käevõrud – lihtsad ja kaunid aksessuaarid

Inimkond on ehteid kasutanud juba iidsetest aegadest peale. Esimesed ehted valmisid juba tuhandeid aastaid tagasi ja need olid tehtud kättesaadavatest materjalidest. Ehted mängivad suures osas kaunistavat rolli, kuid on mõnes mõttes ka kaitseks. Eriti kasutati neid kaitsena varasematel aegadel.

Päris tihti kannavad ehted ka staatuse sümboli rolli. Nii on kuningad ja kuningannad end alati ehtinud. Mitmed ehted, mis on ajahambale vastu pidanud, on nüüd eksponeeritud ka muuseumites. Nii on neist saanud ka ajaloolised artefaktid. Ehete olulisust ei tasu alahinnata, need on oluline osa ajaloost ja ühiskonnast.

Käevõrud on lihtsad ja elegantsed ehted, millega end kaunistada. Kõige esimesed käevõrud valmistati okstest, rohttaimedest, merikarpidest, vasest ja pronksist. Arvatakse, et esimesed käevõrud valmisid 40 000 aastat tagasi.

Sümbolirikkad käevõrud lisavad su ellu tähendust

Aksessuaaridena täiustavad ehted su rõivakomplekti ja lisavad sellele nüansse. Sümbolirikkad käevõrud on enamat kui lihtsalt ilusad vidinad. Need lisavad ka teatava tähenduse. Nii saad poolsalajaselt kommunikeerida mis tahes sõnumeid.

Käevõrud tõusid uuesti ausse 19. sajandil, mil inimesed tundsid vajadust kreeka ja rooma mütoloogiaga kontakti saavutamiseks. Vanas-Roomas ja Antiik-Kreekas olid need ju väga olulised staatuse, sentimentaalsuse ja stiili sümbolid. Toona said rahva lemmikuteks käsitsi valmistatud ehted. 20. sajandi alguses tulid moodi art deco stiilis käevõrud ja uuenduslikud materjalid.

Tänapäeval valmistatakse käevõrusid väga erinevatest materjalidest. Nii leiad laiast valikust kindlasti enda stiiliga kokkusobituva ehte. Mõnel juhul on võimalik käevõrule ka sinu isikupära toonitavaid ripatseid ja muid kaunistusi lisada. Klassikalised ja lihtsad nahast randmekaunistused, väärismetallidest hinnalised aksessuaarid ja värvilised kalliskivid – igaüks leiab enda maitsele sobiva.

Käekaunistused igaks olukorraks

Ehete maailmas on niivõrd palju erinevaid disaine, et leiad kindlapeale igaks olukorraks sobiva aksessuaari. Igapäevaseks kandmiseks võid valida näiteks mõne tagasihoidlikuma stiili, mis sobitub elegantsete kontoririietega. Samuti võid lihtsama käevõru kombineerida mugavate vabaajariietega. Sinna sobib näiteks peenike nahast riba.

Pidulikemateks ja olulisteks sündmuseks vali kaunid ja uhked ehted. Tähistades tasub end igatpidi särama lüüa ja igat momenti nautida. Nendeks hetkedeks sobivad rikkalikult kaunistatud kullast, hõbedast ja muudest väärismetallidest ketid.

Käevõrusid valides tasub mõelda ka mugavusele ja valida laius selle järgi. Kui su elustiil on aktiivne, sobib kitsam kett tõenäoliselt paremini, sest see segab sind vähem. Laiem käevõru sobib aga pidudeks. Leia oma lemmikud Zalandost.