Sõrmused kaunistavad ja rõõmustavad kandjat
Sõrmused on põhjusega ühed armastatuimad ja enim kantud ehted. Neid on saadaval igale maitsele, eri materjalidest ja eri disainidega. Nii võid valida, kas soovid tagasihoidlikku ehet või silmatorkavat aksessuaari, mis võib aidata ka vestlusi algatada.
Ringikujuline sõrmus on omaette sümbol olnud juba sajandeid. Ring väljendab tsüklilisust, täiuslikkust, täielikkust ning igavikulist kestust. Sestap on sõrmused väga levinud armastuse sümbolid. Neid kasutatakse tihti kingitustena, et oma romantilisi tundeid kuulutada. Abieludki sõlmitakse tavaliselt sõrmuste vahetamise tseremooniaga.
Kui otsid endale või kingituseks ideaalset sõrmust, tasub silmas pidada nii mitmeidki olulisi aspekte. Esimesena on mõistlik välja valida sobiv materjal. Seejärel otsusta ära disain: kas soovid lihtsamat või keerukamat varianti? Viimaks, kui oled sobiva ehte leidnud, vali välja õige suurus, et sõrmus suudaks kandjale ka päriselt rõõmu valmistada.
Kuldsõrmused on enamat kui abielu sümbolid
Kuldsõrmused tähistavad üldiselt abielu. Need sümboliseerivad pühendumist ja armastust – kaks omadust, mida kestvalt kooselult oodata. Tänapäeval saab just selle sõrmuse järgi aru, kui keegi on end abielu kaudu teise inimesega sidunud.
Kulda seostatakse rikkusega ning seetõttu võib kuldsõrmuseid pidada ka jõukuse sümboliteks. Kuld on nimelt peaaegu kõigis kultuurides varakuse näitaja. Kullast ehteid võid julgelt osta. Kui kipud neist ära tüdinema, võivad neist saada investeeringud, sest kulla hind on teadupärast pidevalt tõusmas.
Kullast sõrmused sobivad võrdselt hästi nii meestele kui ka naistele. Lihtsaim disain ongi sile kuldsõrmus, mida tavaliselt abielu sõlmides kandma hakatakse. Kuldsõrmust valides pööra tähelepanu kullaproovile. Olgugi et 18K ja 22K sisaldavad rohkem väärismetalli ja on väärtuslikumad, peavad näiteks 14K sõrmused kõige paremini ajahambale vastu ning on eelistatud materjal.
Hõbesõrmused panevad su särama
Kulla kõrval on teiseks populaarseks materjaliks hõbe ja seda just oma vastupidavuse ja tugevuse poolest. Seepärast on hõbe ka kestuse ja pühendumise sümbol. Ka hõbesõrmus võib olla abielusõrmus, kui see materjal sulle näiteks kullast rohkem meeldib.
Hõbeehteid kombineeritakse tihti kaunite kivikeste ja teemantidega. Nii saad veelgi säravama aksessuaari, mis igasuguse riietuse sekundiga elegantsemaks muudab. Samas võid hõbesõrmuseid kanda ka igapäevaselt ja isegi trenni tehes – need peavad vastu igale elustiilile.
Hõbeda proovid on märgitud sõrmuse siseküljele. Kõige puhtamad hõbesõrmused on 925 prooviga. Samas on ka 900- või 800-karaadised hõbesõrmused kaunid ehted, mis sinu või kingisaaja päeva oma võluva säraga kirkamaks muudavad.
Leia õige suurus
Üks oluline asi, mida sõrmust ostes silmas pidada, on õige suuruse valimine. Paras sõrmus püsib kindlalt sõrmes. Saad selle vajaduse korral, näiteks käte pesemiseks ja saunas käimiseks, lihtsalt eemaldada, sest see libiseb kergelt üle sõrme. Samas on see parajalt ümber sõrme ega kao ära. Hinnalisi ehteid tasub hoida, eriti kui neil on sentimentaalne väärtus ja need on saadud näiteks kallilt inimeselt. Otsusta, millise sõrme jaoks sõrmust otsid ja mõõda sõrme ümbermõõt. See number millimeetrites ongi sõrmuse suurus.
Sõrmused on elegantsed kingitused, mis sobivad tänu oma ajatule elegantsile igal hooajal. Leia endale kaunid väärismetallist ehted ja rõõmusta sõrmuseid kinkides ka oma lähedasi.